A L T R O O M
 
 
 
tags
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rus
 
ukr
eng
 

Виставка «Досвід не зорового сприйняття»


З 28 лютого по 9 березня 2008 року в Центрі Сучасного Мистецтва при Києво-Могилянській академії проходила авторська виставка групи AltRoom «Досвід незорового сприйняття»

Фотографії з виставки >>

Концепція виставки:

Найбільш значну частину інформації про навколишній світ людина отримує за допомогою зору. Саме цей канал був обраний для передачі інформації між людьми в часі. Це відбулося в стародавні часи, коли людина зробила першу відмітку на скелі або на будь-який іншій поверхні, створивши при цьому перший рукотворний візуальний образ і поклавши початок новій ері. Час минав, з'являлися нові методи створення зорових образів, вони розвивалися, на їх основі виростав цілий ряд мистецтв і наук, завданням яких було вивчення методів стимулювання зорових рецепторів і можливостей напрямку потоку мислення людини в заданому напрямку за допомогою такого стимулювання.
 
Сьогодні ера візуальних образів досягла свого апогею. Інфраструктура зорових образів впливає на всі галузі людського життя. Жодна людина, ризикнувши вийти з дому, не може жити незалежно від цієї інфраструктури, оскільки її наслідки всюди. Візуальні образу гігантських розмірів безладно за гроші розміщуються уздовж кожної з вулиць міста. Таке безперервне нав'язування призводить до знищення індивідуальності особистості. Тому необхідно створити місця відпочинку людини від зовнішнього впливу на його свідомість, для того щоб забезпечити для нього можливість впорядкування візуальних образів, придбаних за певний проміжок часу.
 
Ідеальним місцем для такого відпочинку може служити штучно створений простір, який не матиме зорових характеристик, а отже не буде створювати нових візуальних образів у свідомості людини, яка в ньому знаходиться. Позбавити середовище візуальної інформації досить просто. Для цього досить зробити неможливим доступ світла у внутрішній простір, або забезпечити рівномірне освітлення і забарвлення всіх граней, які його утворюють. Але чи можливо наповнити такий простір невізуальною інформацією, яка забезпечить його емоційне забарвлення і дозволить вільно орієнтуватися в його кордонах?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
© Архітектурна майстерня «Септіма». Київ, вул. Госпітальна, 12.
 
+38 (044) 277 81 68
 
  Rambler's Top100