A L T R O O M
 
 
 
tags
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rus
 
ukr
eng
 

Спроба дослідження простору: фотоальбом зорових образів


Уявіть собі, що Ви запроектували готель, який дуже нагадує в'язницю, і хтось звинуватив Вас у тому, що Ви не потрапили в образ. Звинувачення досить серйозне, оскільки архітектор регулярно не потрапляє в образ - це все одно що таксист, який не дотягується до педалі газу. Але сенсу впадати у тяжку депресію немає, це нерозумно і не приносить ніяких практичних результатів. Набагато правильніше буде затаїти злість на свого кривдника, а потім, коли він про все забуде, дуже несподівано помститися.
 
Поки Ваш кривдник буде про все забувати, у Вас є час на те, щоб розібратися, що з себе представляє цей самий образ і як у нього потрібно потрапляти. Причому, почати Ви можете прямо зараз. Звичайно, якщо б Ви були вдома, Ви б відкрили словник (або енциклопедію) і дуже швидко розставили все по місцях. Але так як в даний момент це не можливо, ми зробимо все за Вас. Так от, образ - це ідеальний продукт психічної діяльності, який конкретизується в тій чи іншій формі психічного відображення: відчуття, сприйняття і т.д. (Www.glossary.ru). Це означає, що образ може бути різним: смаковим, нюховим, слуховим, тактильним і т.д. Дуже важливо розуміти, що згідно з вітчизняним сучасним поглядам на архітектуру, мова йде виключно про зоровий образ, а тому на всі інші типи образів можна сміливо наплювати.
 
Нещодавно, менше року тому, до нас у руки потрапила дуже цікава річ - незвичайний фотоапарат. У його настройках був передбачений особливий режим, який дозволяв робити знімки зорових образів всередині своєї підсвідомості. Нам не довго вдалося пробути володарями цього безцінного апарату, його вкрали і, разом з ним, у нас вкрали чудову можливість хоч скільки-небудь впорядкувати свої уявлення про образи і про їх місце в архітектурі.
 
На цьому можна було б ставити крапку, якби не та обставина, що ми всеж встигли відзняти одну плівку і сьогодні можемо з гордістю представити Вам 36 унікальних знімків зсередини наших підсвідомостей.
 
Звичайно ж, ми не фотографували що завгодно. По-перше, камера не цифрова, а плівка не дешева, тому нерозумно просто крутитися з боку в бік і натискати на кнопку. Ну і по-друге, ми ж знімали підсвідомість, а підсвідомість - це не який-небудь банальний краєвид, який з будь-яких ракурсів буде виглядати більш-менш симпатично. З підсвідомістю потрібно працювати тонко.

Ефемерний образ

Я не пам'ятаю, де це, і я не знаю, хто це. Я навіть не впевнений у тому, що це виглядало саме так. Думаю, я бачив це боковим зором. Але в пам'яті залишився такий от образ ... Досить ефемерний.

Перше враження

А! Це площа Сан Марко у Венеції, точніше перше враження від неї. Я багато чув про зграї голубів і про те нахабство, з яким вони літають над головами туристів. Побачивши цих тварюк, я одразу впізнав всесвітньо відому площу. Потім, правда, виявилося, що це зовсім не вона, але від неї у мене було таке ж перше враження.

<< Фотографії з виставки > Обговорення <
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
© Архітектурна майстерня «Септіма». Київ, вул. Госпітальна, 12.
 
+38 (044) 277 81 68
 
  Rambler's Top100