A L T R O O M
 
 
 
tags
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rus
 
ukr
eng
 

Архітектурне проектування будівель всередині дискретного простору


текст: Кирило Комаров, Михайло Карнаухов "А.С.С. Ватерпас". №1'2007. С. 38-41.

Важко знайти людину, яка не знає правила гри в "п'ятнашки". На перший погляд, гра дуже проста: вона являє собою поле з 16 клітинок, 15 з яких заповнені квадратиками з буквами. Завдання гри - розставити квадратики так, щоб присвоєні ним літери перебували в правильному порядку. Але вже під час першої спроби вирішити це завдання, стає зрозуміло, що "п'ятнашки" - це абсолютно окремий світ зі своїми законами і правилами. Процес переміщення в цьому світі абсолютно не відповідає переміщенню в будь-якому іншому світі і є процесом, що визначає життя всередині цієї гри. Наприклад, не можливо перемістити квадратик "Е" на одну клітинку вниз прямо, для цього необхідно зробити, як мінімум, три ходи.

Є й інша можливість. За допомогою викрутки можна виколупати квадратики "Е" і "В" з ігрового поля, після чого, поміняти їх місцями і вставити назад. Таким чином, якщо уявити собі, що поле гри - це окремий світ, то такі дії являють собою процес телепортації всередині цього світу, оскільки квадратики перемістилися з однієї позиції на іншу, не долаючи шляху між цими позиціями. Якщо подивитися на цей процес зсередини світу гри, то сталося ось що: квадратики "Е" і "В" раптово зникли, якийсь час на їх місці був вакуум, а потім вони раптово з'явилися, помінявшись місцями. Погодьтеся, не слабкий фокус.

Але ми можемо змінювати правила гри. Залишивши саме поле, розширимо його рамки з 16 до нескінченного числа клітинок. Всі клітинки заповнимо квадратиками, не залишивши жодної вільної. Таким чином ми ліквідуємо можливість переміщення звичним способом. Для того, щоб система не залишилася статичної, призначимо можливість пересування квадратиків в результаті взємозаміни. Тобто, внаслідок того, що квадратики "А" і "Б" міняються місцями. Такий процес не буде телепортацією, оскільки квадратик може переміститися тільки на одну клітинку, а для того, щоб переміститися з позиції "1" на позицію "12", він повинен пройти шлях через 10 клітинок.

Додамо третій вимір. Площина перетворюється на простір, квадратики в кубики, а плоска клітина - в просторову. Виходить якась модель навколишнього середовища, в яке введена дрібна просторова сітка, завдяки якій з'являється можливість розглянути окремо кожен кубик, що заповнює комірку. Цей кубик можна уявити собі у вигляді об'ємного пікселя (за аналогією з цифровими технологіями). Об'єкти, що наповнюють простір, - це групи схожих пікселів, з яких вони набираються.

Але повернемося до площини. Змінимо кут зору. Уявімо, що немає ніяких квадратиків, а замість них кожну клітинку заповнює інформація, яка задає всі фізичні властивості клітинки, описуючи матеріал, яким вона заповнюється. У такому випадку, існує можливість сканувати інформацію з двох будь-яких клітинок і привласнювати першій інформацію з другої і навпаки. Таким чином, повторюється експеримент з виковирюванням квадратиків, але вже на новому рівні, - здійснюється "інформаційна телепортація". Мало того. Так само можливо змінювати інформацію будь-яких клітинок на вигадану, тим самим змінюючи їх властивості на недоступні раніше.

  > Обговорення<
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
© Архітектурна майстерня «Септіма». Київ, вул. Госпітальна, 12.
 
+38 (044) 277 81 68
 
  Rambler's Top100