A L T R O O M
 
 
 
tags
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rus
 
ukr
eng
 

Життя всередині тессеракта


В основі світогляду більшості сучасних архітекторів лежить ідея, висловлена Луїсом Генрі Саллівеном в книзі «Бесіди в дитячому саду», про те що «будь-яка річ виглядає тим, чим вона є, як і навпаки, вона є тим, чим є на вигляд». Ця фундаментальна в контексті гносеології теза свідчить про те, що більшість працюючих сьогодні архітекторів дотримуються пізнавально-раціоналістичної концепції пізнання. У рамках цієї концепції наш неможливий, а тому не має сенсу оцінювати його з такої точки зору.
 
Цей проект слід розглядати з позицій агностицизму, який стверджує, що неможливо однозначно довести відповідність пізнання дійсності. Оскільки будь-яке знання набувається тільки за допомогою органів чуття, то, на думку агностиків, ідеї розуму не можуть прирівнюватися до реальних предметів.
 
Серед архітекторів ця концепція не користується популярністю. Визнаючи ФОРМУВАННЯ ПРОСТОРУ своєю основною діяльністю, важко приймати точку зору, згідно з якою ти ніколи не зможеш усвідомити реальний ПРОСТІР як «річ у собі», а, отже, результат твоєї діяльності носить вельми сумнівний характер. З іншого боку, така концепція відкриває широкі можливості для творчості, оскільки на її основі можна формулювати незліченну безліч гіпотез про те, що собою представляє реальний ПРОСТІР і в рамках таких гіпотез створювати проекти, які були б нереальні в системі традиційних уявлень.
 
Отже, уявімо собі, що насправді реальний гіперпростір є чотиривимірним, а тривимірний простір - це тільки лише «ідея розуму», суб'єктивна модель реального гіперпростору, яка складається в мисленні людини з-за неповноти його механізмів сприйняття. У такому разі, всі наші геометричні уявлення про об'єкти простору є проекціями реальних чотиривимірних об'єктів на тривимірний простір.
 
Точно так само, як на одній і тій же одиниці площі можна вмістити умовно необмежену (залежно від займаної висоти) кількість одиниць об'єму простору, на одній одиниці об'єму простору може поміститися умовно необмежена (залежно від розмірності по четвертій не сприймаємій людиною осі) кількість одиниць об'єму гіперпростору. А тому, замість того, щоб воювати за нові території, захоплювати або купувати для себе певні простори, людству потрібно навчитися сприймати всі чотири виміри гіперпростору і користуватися його нетрадиційними на сьогоднішній день властивостями. В кінці 19-го століття, з причини високої ціни на землю в найбільших містах світу, багато будівель в цілях економії площі стали витягатися по вертикалі. На початку 21-го століття, в умовах всесвітньої фінансової кризи, з метою економії простору прийшов час витягати наші будівлі по четвертій осі гіперпростору.

<< Фотографії з виставки > Обговорення <
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
© Архітектурна майстерня «Септіма». Київ, вул. Госпітальна, 12.
 
+38 (044) 277 81 68
 
  Rambler's Top100