A L T R O O M
 
 
 
tags
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rus
 
ukr
eng
 

Життя всередині тессеракта (4/4)


Як же потрапити в наш дім? На жаль, це питання залишилося не вирішеним. Можна, наприклад, народиться в цьому будинку і прожити в ньому все життя. У такому випадку весь простір Вашого існування обмежиться вісьма кімнатами Вашого будинку. Натомість Ви зможете приймати гостей, що живуть в тривимірному просторі, оскільки одна з Ваших кімнат завжди буде знаходитися в межах можливостей їх сприйняття.

Для розуміння цієї закономірності уявіть собі Павука, що чекає на здобіч, Який переміщається в межах однієї площіні - площіні своєї павутіні. Муха, що літає в просторі, може переміщатіся з однієї площіні на іншу, при ЦЬОМУ для Павука ЦІ Її Переміщення не будуть мати ніякого значення. Але варто мусі на один момент опінітіся в межах павутіні, як павук моментально усвідомлює Її прісутність.
 
А тепер давайте уявимо собі трагічну для мухи ситуацію. Всі обмежуютчі простір площини є павутинами. Кожна павутина є середовищем існування одного павука. Не маючи можливості потрапити на чужу павутину, кожен павук вважає себе єдиним мешканцем світу. Усередині простору, обмеженого павутинами літає одна муха. Незважаючи на фатальність ситуації, до того моменту як муха втомиться літати і буде змушена сісти на одну з павутин, вона буде найбільш освіченим мешканцем цього дивного світу. Будучи, на відміну від павуків суб'єктом не дво-, а тривимірного простору, вона буде бачити всі обмежуючі простір площини і всіх мешканців кожної з площин. Так само, людина, що народилася в чотиривимірному просторі, з часом зрозуміє, що кожна кімната її тессерактового будинку належить чужим людям. Люди, що живуть у різних кімнатах, ніколи не зустрінуться. Людина чотиривимірного простору буде мати можливість заходити до кімнат всіх цих людей і розмовляти з ними. Але вона не матиме власного простору. Кожен з мешканців кімнат стане виганяти її зі своїх володінь, а людина усе життя буде скитатись від одних незадоволених господарів до інших, залишаючись непроханим гостем. Вона не буде мати фізичної можливості розірвати це коло. Це, звичайно, великий недолік нашого проекту.

> Обговорення < Фотографії з виставки >>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
© Архітектурна майстерня «Септіма». Київ, вул. Госпітальна, 12.
 
+38 (044) 277 81 68
 
  Rambler's Top100