С Е П Т І М А
 
 
 
tags
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rus
 
ukr
eng
 
 
 
 
 
 

Архітектурний проект комплексу просторів незорового сприйняття

Головний архітектор проектного бюро "Септіма" Кирило Комаров

"Простір, а не камінь матеріал архітектури"
Н. Ладовский.
Важко не погодитися з цим твердженням, але для того, щоб остаточно його прийняти, важливо домовитися про те, що ми розуміємо під поняттям "простір". Зробити це нелегко, оскільки кожна наука пропонує власне визначення цього терміну і навряд чи існує формулювання, яке точно характеризує всі його властивості.
Незважаючи на це, формування простору залишається головною функцією архітектора. Але для вирішення цього завдання можна піти простішим шляхом, тому що в основу організації певного середовища проживання можна поставити суб'єкт, що мешкає в цьому середовищі. Звичайно, в більшості випадків, в ролі такого суб'єкта раціонально уявити людину. І, хоча не можливо точно знати, чи людина сприймає навколишній простір у всіх проявах, можна погодитися з тим, що тими проявами, які людина не сприймає, можна знехтувати в процесі формування простору.
У силу фізіологічних особливостей свого організму, більшість людей використовує зір як основний канал сприйняття інформації про навколишній світ. Виходячи з цього, чільна на сьогоднішній день теорія архітектури пропонує досить широкий арсенал методів формування простору, розрахованого на зорове сприйняття.
Дане дослідження є спробою аналізу можливостей людського сприйняття і формування альтернативних методів організації простору, що оперують не зоровими, а тактильними, слуховими і нюховими образами.

Проектування: Жовтень 2008 р.

Категорія проекту: Second award for ARCHITECTURE DIPLOMA 2008

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
© Архітектурна майстерня «Септіма». Київ, вул. Госпітальна, 12.
 
+38 (044) 277 81 68
 
  Rambler's Top100