С Е П Т І М А
 
 
 
tags
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rus
 
ukr
eng
 
 
 
 
 
 

Проект меморіального комплексу «ширяюча призма»

Дослідницький відділ архітектурної майстерні "Септіма" - група AltRoom

Ділянка проектування розташована на схилах Дніпра і обмежена Дніпровським узвозом, Парковою дорогою, територією парку “Вічної Слави” та стінами Києво-Печерської Лаври в м. Києві. Генеральним планом забудови передбачено максимально компактне розміщення комплексу у складі Калинового гаю, монумента, музею і науково-методичного центру вивчення голодоморів в Україні. Головний вхід в музей з боку Калинового гаю. Головні під‘їзди (нижній і верхній) – з боку Дніпровського узвозу. Виходячи з діючих нормативів і загальнокомпозиційної схеми забудови, проектом передбачено благоустрій, озеленення території, дві автостоянки. Транспортно-пішохідна схема на ділянці розроблена з урахуванням вимог для пересування маломобільних груп населення.

Концептуальні пропозиції Містобудівне значення Меморіального комплексу, унікальний природний ланшафт та історично сформована середа дніпровських схилів надихнули авторів проекту на неординарне вирішення образу. – Концепція 1. Музей-привид. Створення відчуття нематеріальності.
За допомогою дзеркальних поверхонь створюється ілюзія розчинення будівлі в просторі. При переміщенні глядача цей ефект збільшується аж до повного зникнення ілюзорної частини об‘єму. – Концепція 2. Люди в небі.
Завдяки невидимості нижньої частини споруди створюється враження, що верхній легкий засклений об‘єм висить у повітрі разом з людьми, які в ньому знаходяться. – Концепція 3. Люди на землі.
Для посилення ефекту “невидимості” створюється ілюзія руху людей безпосередньо під висячим об‘ємом.

Для досягнення ефекту ілюзорного зникнення частини об‘єкта використовуються чотири дзеркала: – Сприймаючий екран – встановлюється на задній стінці будівлі, відображає зображення на перший екран-передавач. – Передавальні екрани – пропускають зображення під спорудою, при цьому додаючи до нього відображення монумента і людей, які знаходяться між цими екранами. – Відбиваючий екран – створює ефект невидимості, відображаючи зображення від другого передавального екрана безпосередньо на глядача.

Для найбільш точного відображення та створення ефекту “невидимості” з високим ступенем точності обраний центр оглядового майданчика Алеї Слави. Для цієї точки побудована схема відображених променів і знайдені криві перетинів передавальних екранів. Сприймаючий і відображаючий екрани в перетині прямолінійні, нахилені на глядача. У плані всі екрани повинні бути сегментами кола з центром в точці зору і звуженням до центру.

Об‘ємно-планувальні рішення
Будівля музею * – композиційна та ідеологічна домінанта *комплексу. Перетікаючий атріумний простір і система пандусів забезпечують безперервний рух уздовж експозиції навколо світлового ядра з видом на монумент. Експозицію увінчує засклений оглядовий майданчик, з якого відкриваються чудові види Києва.

Проектування: 01 лютого - 30 березня 2006

Категорія проекту: Проект меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
© Архітектурна майстерня «Септіма». Київ, вул. Госпітальна, 12.
 
+38 (044) 277 81 68
 
  Rambler's Top100